Gyvek taip, kad po to nesigailėtum

Gyvek taip, kad po to nesigailėtum
Žmonės - keisti padarai, elgiasi kitaip, nei sako, nori.

2011 m. lapkričio 21 d., pirmadienis

Laikas

Esame modernaus amžiaus žmonės, sunkiai išsiverčiantys savo aplinkoje be pagalbos: mikrobangų krosnelės, indaplovės, o įsivaizduoti gyvenimą be mobiliojo telefono ar be internetinio ryšio vargu ar įmanoma. Tačiau ką šiandien daro modernus žmogus? Jis investuoja pinigus, kad nusipirktų laiko. Kasdien bendrauju su daugybe žmonių, ir kai kurie jų teigia, jog dažnas paprašo, kad kas nors tvarkytų jų namus, sodą ar prižiūrėtų automobilį.
Tačiau jie tai daro ne dėl to, kad turi daug pinigų, bet dėl vieno paprasto dalyko - jie nusiperka laiko, kad galėtų paskaityti knygą, pasikalbėti su šeimos nariais, pasivaikščioti basomis po mišką. Investuoja pinigus į laiką. Tai, kad ir kaip bekalbėčiau, atrasim vieną esminę laiko savybę - jis yra gėris. Didžiulis gėris, kurio stokojame. Stokojame ypač 12-oje klasėje, kadangi reikia daug pasiruošti ateinantiems egzaminams, pradėti galvoti apie ateitį, be kurios mes žlugtumėm. Namų darbai, draugai, televizorius, mokykla, kompiuteris - tai dalykai, kurie būtent degina mūsų laiką, kurio ir taip neturim, po to vis galvojam, kad nepadariau, nei to, nei ano. Tačiau be jų sunku išgyventi, norįs peržvelgti pvz: facebook, twitter, blogspot naujienas ir tai užima laiko.
Beje, šiandien masčiau apie Kalėdas, kiekvienais metais vis sunkiau yra pajusti Kalėdų dvasią. Nes, pasakytų ne vienas, jos nebėra tokios baltos, paslaptingos ir dvelkiančios vaikyste. be to, kaip tik tokios jos naudingiausios prekybininkams: šventei netekus dvasingumo, kur kas lengviau jai užklijuoti prekinį ženklą, traukiantį ryškiomis spalvomis ir nuolaidomis, tai nebeteikia Kalėdomis ypatingos reikšmės ir tampa nebeįdomu laukt jų.

2 komentarai: